Brudziński o Tusku: Może Kaczyńskiego prosić, by pozwolił mu wymienić kuwetę dla kota

Czwartek, 2 stycznia (10:15)

"Tusk jest dzisiaj tylko i wyłącznie takim "wredkiem", który funkcjonuje w przestrzeni publicznej, starając się szarpać Jarosława Kaczyńskiego za nogawkę" - w ten sposób znany z ostrego języka Joachim Brudziński skomentował życzenia noworoczne Donalda Tuska, skierowane do prezesa PiS.

Zdjęcie

Joachim Brudziński /Grzegorz Banaszak /Reporter
Joachim Brudziński
/Grzegorz Banaszak /Reporter

"Kto wie, może przed nami też piękne lata dwudzieste? Życzę tego wszystkim bez wyjątku" - napisał w sylwestra na Twitterze Donald Tusk. 

Były premier i były szef Rady Europejskiej zwrócił się też nieco uszczypliwie do Jarosława Kaczyńskiego: "Uśmiechnij się, Jarosławie, o północy - wzniosę wtedy toast też za twoje zdrowie. PS. Po raporcie Anodiny przerwałem urlop natychmiast, chociaż też kocham narty".

Reklama

Do wpisu Tuska odniósł się na antenie TVP Info Joachim Brudziński, jeden z najbliższych współpracowników prezesa PiS.

"Jedyne co Tusk może zrobić w relacji do Jarosława Kaczyńskiego to poprosić, by prezes pozwolił mu wymienić kuwetę dla kota" - oświadczył europoseł. 

"Te złośliwości Tuska, na tak niskim i żenującym poziomie, pokazują najlepiej, że od czasu, gdy został zmuszony, by tę swoją białą chabetę, na której miał przyjechać, wystawić na sprzedaż, jest dzisiaj tylko i wyłącznie takim "wredkiem", który funkcjonuje w przestrzeni publicznej, starając się szarpać Jarosława Kaczyńskiego za nogawkę" - mówił Brudziński.

Zdjęcie

Donald Tusk / Łukasz Dejnarowicz  /Agencja FORUM
Donald Tusk
/ Łukasz Dejnarowicz /Agencja FORUM

Na te słowa zareagował z kolei, również słynący z dosadnych komentarzy, Roman Giertych.

"Zaciekawiło mnie dzisiaj, że Brudziński pochwalił się tym, że jest specjalistą od czyszczenia kuwety dla kota JK. Dotychczas był słynny z przynoszenia picia na spotkania, ale nie sądziłem, że tak awansował. W PiS taka rola to wyraz najwyższego zaufania. Gratulacje p. Joachimie!" - napisał. 

Wypowiedź Brudzińskiego jest też komentowana przez innych użytkowników Twittera.

Zdjęcie

Joachim Brudziński i Jarosław Kaczyński /fot. Andrzej Iwanczuk /Reporter
Joachim Brudziński i Jarosław Kaczyński
/fot. Andrzej Iwanczuk /Reporter

Orędzie Prezesa na 2020 rok /Interia.tv

Artykuł pochodzi z kategorii: Mowatrawa