​Cejrowski oddaje Niemcom Szczecin

Poniedziałek, 18 września 2017 (10:33)

Podróżnik, przedsiębiorca, pisarz i ekspert TVP Info Wojciech Cejrowski oświadczył, że "natychmiast oddałby Szczecin Niemcom", gdyż "Szczecin nie jest polskim miastem".

Zdjęcie

Wojciech Cejrowski /ARTUR BARBAROWSKI / TVN /East News
Wojciech Cejrowski
/ARTUR BARBAROWSKI / TVN /East News

Duchowy przywódca Michała Rachonia w rozmowie z niemiecką telewizją ZDF wypowiedział się m.in. na temat reparacji wojennych.

"Ja na przykład, proszę pana, wbrew temu, co pan sobie teraz pewnie myśli, natychmiast oddałbym Szczecin Niemcom. Bo Szczecin nie jest polskim miastem. Jak pan się przespaceruje po cmentarzu w Szczecinie, tam są same niemieckie groby. Milion niemieckich grobów. Szczecin trzeba z powrotem Niemcom, ale wy zapłaćcie kontrybucje za II wojną światową do Polski" - powiedział Wojciech Cejrowski.

Reklama

Wypowiedź, rzecz jasna, wywołała lawinę komentarzy.

To nie pierwszy raz, gdy kowboj radykalnego katolicyzmu wprawił w pewne zakłopotanie swoich wyznawców. W 2008 roku deklarował na antenie Radia Wrocław:

"Zrzekam się polskiego obywatelstwa i przyjmuję paszport Ekwadoru. Chętnie byłbym obywatelem RP, ale demokratycznie zdecydowano o wcieleniu do Unii Europejskiej, która zniewala człowieka metodami biurokratycznymi. Nie mam więc wyboru. Poza tym w Ekwadorze są fajne podatki".

Czy i tym razem Cejrowski zdoła odkupić swoje winy na prawicy?

Rzeczony fragment rozmowy od 04:25:

Artykuł pochodzi z kategorii: Mowatrawa