"Super Express": CASA jak taksówka dla ministrów

Piątek, 9 czerwca 2017 (08:58)

Przeznaczony do transportu żołnierzy wojskowy samolot CASA służy ministrom rządu Beaty Szydło do wożenia się po kraju i po świecie – pisze gazeta.

Zdjęcie

Wojskowa CASA podniebnym taxi ministrów /Piotr Płaczkowski /Reporter
Wojskowa CASA podniebnym taxi ministrów
/Piotr Płaczkowski /Reporter

Jak ujawnia "Super Express", samolotu używa nie tylko minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, ale też minister środowiska Jan Szyszko czy minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak.

Rekordzistą w korzystaniu z wojskowej maszyny jest Macierewicz, który w okresie grudzień 2015 - maj 2017 odbył aż 109 takich lotów. Wicepremier Mateusz Morawiecki latał 29 razy.

Reklama

Jak pisze "Super Express", najbardziej zaskakujące jest to, że z samolotu CASA korzystali też Błaszczak i Szyszko. Ten pierwszy poleciał do Burgas, gdzie spotkał się z wicepremier Bułgarii. Szef resortu środowiska odbył wojskową maszyną sześć lotów, m.in. do marokańskiego Marrakeszu, gdzie gościł na szczycie klimatycznym.

Jak to możliwe, że minister może korzystać z wojskowej maszyny, skoro rząd powinien latać wyczarterowanymi z LOT-u embraerami? - zastanawia się gazeta dodając, koszt godziny lotu CASA to 21,5 tysięcy zł.

Więcej w "Super Expressie".

Artykuł pochodzi z kategorii: Wyjęte z sieci