​Doktryna Sasina. Wizjonerski plan ministra

Środa, 18 grudnia 2019 (07:17)

Bilion na inwestycje, 100 tysięcy mieszkań, milion elektrycznych samochodów, Centralny Port Komunikacyjny... pośród wielkich rządowych planów i projektów pojawił się kolejny. To "doktryna Jacka Sasina", która zrewolucjonizować ma skarb państwa.

Zdjęcie

Jacek Sasin /Tomasz Jastrzębowski /Reporter
Jacek Sasin
/Tomasz Jastrzębowski /Reporter

O doktrynie Jacka Sasina informuje środowa "Gazeta Polska Codziennie".

"Realizujemy doktrynę Jacka Sasina" - podkreśla w rozmowie z gazetą Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych.

Reklama

Ministrem aktywów państwowych - przypomnijmy - jest właśnie Jacek Sasin. Ledwo rozpoczął urzędowanie, a już ma swoją doktrynę, dzięki której ma szanse na stałe zapisać się na kartach historii.

Ale czym właściwie jest doktryna Sasina? Oddajmy głos wiceministrowi Kowalskiemu:

"Pod przewodnictwem wicepremiera Jacka Sasina realizujemy plan konsolidacji państwowego majątku, tak aby zwiększyć synergię między spółkami oraz pomnożyć posiadane przez państwa aktywa. Jest to tzw. doktryna Jacka Sasina, która jest podstawą funkcjonowania Ministerstwa Aktywów Państwowych".

"Zachęcamy również do realizacji doktryny Sasina spółki samorządowe, nad którymi nadzór właścicielski sprawują powiaty czy gminy" - dodał Kowalski.

Jak czytamy, doktryna Sasina to plan, na którym mają skorzystać przyszłe pokolenia.

Synergia, konsolidacja, pomnażanie - to nie prezentacja w Power Pointcie dla prezesa zarządu, to trzy filary doktryny Sasina. Były zastępca burmistrza Śródmieścia nie bez przyczyny nazywany jest przez Polaków wizjonerem, wielkim strategiem czy patrzącym odważnie w przyszłość rycerzem majątku państwowego.

(mim)

Artykuł pochodzi z kategorii: Mowatrawa