Eli Barbur: Baumana mam za skretyniałego renegata żydowskiego

Wtorek, 25 czerwca 2013 (17:44)

„Baumana mam za kompletnie skretyniałego renegata żydowskiego, umoczonego dawniej po szyję w stalinizmie” – wyznał polski pisarz i dziennikarz Eli Barbur.

Zdjęcie

Wpis dziennikarza na Facebooku /Facebook /
Wpis dziennikarza na Facebooku
/Facebook /

Eli Barbur na swoim profilu na Facebooku odniósł się do sobotniej awantury podczas wykładu profesora Zygmunta Baumana - kilkudziesięciu narodowców, po przywitaniu Baumana przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza zaczęli buczeć, gwizdać i krzyczeć: "Precz z komuną!", "Dutkiewicz, kogo zapraszasz", "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!". Na zajścia zareagowała minister nauki, a także premier, który o incydencie rozmawiał z szefem MSW.

Komentując te wydarzenia Eli Barbur ocenił, że nie widzi sensu zajmowania się Baumanem, którego ma za "kompletnie skretyniałego renegata żydowskiego, umoczonego dawniej po szyję w stalinizmie".

Reklama

Dodał, że profesor jest "zidiociały". "Nie jest to żadne mentalne zidiocenie, tylko przykład regresu umysłowego" - ocenił. I pochwalił zorganizowanie zadymy podczas wykładu. Według niego burda nie była nietaktem, lecz "bezwiednie pasowała do okoliczności".

"Można by uznać ją za parodię mechanizmów z..."Festung Breslau"... - jako odreagowaniem na bolszewizm w Eurazji. Oczywiście z zachowaniem wszelkich proporcji i bez demonizowania skinów, co nie sekowaliby Baumana, gdyby był Mongołem" - stwierdził na Facebooku Eli Barbur.

Artykuł pochodzi z kategorii: Na wybiegu