Paraolimpiada jak "szachy dla debili", czyli Korwin przeszedł sam siebie

Czwartek, 6 września 2012 (13:06)

Janusza Korwina-Mikke razi oglądanie niepełnosprawnych. Niepełnosprawni powinni pozamykać się w domach i nie uczestniczyć w życiu publicznym, bowiem razi to Janusza Korwina-Mikke. Nasza cywilizacja, twierdzi Korwin-Mikke, powinna promować wyłącznie zdrowych i ładnych, bowiem inaczej się degeneruje. Kiedyś już słyszeliśmy podobne bredzenie. Było to przed II wojną światową. W Niemczech.

Zdjęcie

Korwinie, pograj w szachy! /A. Guz /Reporter
Korwinie, pograj w szachy!
/A. Guz /Reporter
Oto co ciekawsze wyjątki z wynurzeń Korwina:

"Można się tylko cieszyć, że inwalidzi też organizują zawody. Ze sportem nie ma to jednak wiele wspólnego - równie dobrze można by organizować zawody w szachy dla debili".

Reklama

"Cywilizacja europejska, która panowała nad światem, stawiała na najmądrzejszych, najsilniejszych, najinteligentniejszych, najszybszych - a obecna anty-cywilizacja za najważniejsze uważa forowanie biednych, głupich, niezaradnych - i również inwalidów. W efekcie to nie my dziś kolonizujemy świat - to nas kolonizują".

"Ludzie z defektami odruchowo starają się je ukrywać. Inni starają się takich ludzi unikać. Kiedy kobieta ma pryszcz na twarzy - stara się nie wychodzić z mieszkania. Podobnie z inwalidami. I nie chodzi tu o względy estetyczne...."

"Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinnismy ogladac ludzi zdrowych, pieknych, silnych, uczciwych, madrych - a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów - i inwalidów, niestety."


Dalej robi się jednak już po prostu wesoło:

"Obejrzałem sobie klasyfikację medalową para-olimpiady. Nie ma tam prawie w ogóle państw afrykańskich. Tam zaraza nie dotarła. Ale to oznacza, że Murzyni niedługo podbiją świat. I wyrżną nas. Zaczynając od niepełnosprawnych."

"Główną przyczyną wypadków drogowych jest obecnie ubezpieczenie od OC - bo ubezpieczeni kierowcy mniej boją się wypadku. Podobnie pokazywanie, że los inwalidy nie jest taki straszny musi przynieść wzrost liczby wypadków - bo ludzie (podświadomie!) mniej będą bali się kalectwa!"

"Oglądanie - godnych podziwu skądinąd - wysiłków para-sportowców może przynieść - przejściowe, na szczęście - zaburzeniaw motoryce!"


Przy końcu swojego tekstu, w którym zalecał niepełnosprawnym rezygnację z życie publicznego niczym chowająca się w domu "kobieta z pryszczem", JKM chyba orientuje się, że nachrzanił głupot, tyle, że zamiast użyć klawisza "delete" pisze coś takiego:

"To, oczywiście, nie jest zarzut w stosunku do para-sportowców. Oni są tylko pionkami w tej rozgrywce. Oni chcą walczyć na arenie - i pokazywać innym inwalidom, że kalectwo można w dużym stopniu przezwyciężyć. I wszyscy inwalidzi powinni te zawody oglądać!!"

Rozumiemy, że tylko inwalidzi. Prawdziwi reprezentanci kultury Białego Zachodu powinni skrzywić się z obrzydzeniem. Coś nam się wydaje, że Janusz Korwin-Mikke sam powinien pograć sobie w szachy.

Najlepsze jest to, że za chwilę Korwin i jego zwolennicy będą płakali, że nikt ich nie rozumie. Bo przecież oni nie mają nic przeciwko niepełnosprawnym. Oni tylko nie chcą na nich patrzeć.