Karol Karski tłumaczy się z "rycerza"

Środa, 8 maja 2019 (12:34)

Spot europosła PiS, Karola Karskiego, który kandyduje do Parlamentu Europejskiego, przykuł uwagę wielu. Jego nietypowa formuła była we wtorek 7 maja jednym z tematów rozmowy w programie "Fakty po Faktach" w TVN24.

Zdjęcie

Europoseł PiS Karol Karski /Pawel Polecki/REPORTER /Reporter
Europoseł PiS Karol Karski
/Pawel Polecki/REPORTER /Reporter

Karol Karski swoim spotem podzielił się na początku maja na Twitterze.

Na załączonym nagraniu widzimy lidera listy PiS na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach w stroju rycerza. Tłem jest walka odzianych w pancerze krzyżaków z rycerzami w biało-czerwonych barwach.

Reklama

"Kiedyś o nasze interesy zabiegano różnymi sposobami" - mówi w spocie Karski. "26 maja odbędzie się bardzo ważna bitwa: zadecydujemy, jaka ma być Polska na arenie europejskiej, skuteczna czy spolegliwa. Ja wybieram Polskę skuteczną i odważną, Polskę będącą sercem Europy" - dodaje dumnie.

Wymiana zdań

Między innymi właśnie osobliwy spot wyborczy europosła PiS był tematem rozmowy w "Faktach po Faktach" w TVN24. Dyskusję rozpoczął europoseł PO, Dariusz Rosati.

"Pan poseł, który wystąpił ostatnio w malowniczym spocie, może się czuć teraz dobrze na polu bitwy, ale zapewniam, że ani w Polsce nie trzeba wyciągać miecza, ani w Unii Europejskiej nie trzeba wyciągać miecza" - powiedział.

Karski... zarzucił Rosatiemu, że nie dostrzegł pozytywnego przekazu spotu.

"Kiedyś spory były rozstrzygane na polu bitwy, natomiast od momentu, kiedy weszliśmy do Unii Europejskiej, mamy bezprecedensowy okres pokoju w Europie i te spory są rozstrzygane w zupełnie inny sposób" - wyjaśniał.

Zapytany o to, z kim chce walczyć w Parlamencie Europejskim odpowiedział:

"Od pewnego momentu, od czasu wejścia do Unii Europejskiej, mamy w Europie zupełnie inną metodę rozstrzygania sporów. Kiedyś o sprawy polskie walczyliśmy orężem" - mówił. W PE Karski zamierza walczyć m.in. o dopłaty dla rolników.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wyjęte z sieci