Miller: You know nothing, Jarosław

Poniedziałek, 20 maja 2019 (16:37)

Były premier Leszek Miller, który ubiega się o mandat w PE, opublikował w mediach społecznościowych grafikę nawiązującą do serialu "Gra o tron".

Zdjęcie

Leszek Miller /Beata Zawrzel /Reporter
Leszek Miller
/Beata Zawrzel /Reporter

Były premier postanowił wykorzystać w swojej kampanii wyborczej wielkie zainteresowanie finałem "Gry o tron". Na Twitterze umieścił plakat nawiązujący do bijącego rekordy popularności serialu.

Pod zdjęciem byłego premiera widać napis: "You know nothing, Jarosław" (Nic nie wiesz, Jarosławie"), skierowany do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Na grafice widać też żelazny tron. 

"Wkrótce wszystko będzie jasne. I w Unii Europejskiej i w Grze o tron. A tymczasem przypominam...#TrwaWalka #NieTylkoWWesteros #26MajaWielkiWybór" - napisał Miller. 

Wykorzystany przez byłego premiera tekst jest doskonale znany fanom serialu. To jeden z najczęściej przytaczanych cytatów z produkcji. 

Miller opowiedział o plakacie w rozmowie z portalem NaTemat.pl. Na pytanie, do której postaci z serialu przypisałby Kaczyńskiego, stwierdził: "Proszę mnie zwolnić z przypisywania konkretnej postaci do osoby prezesa (śmiech). Siła tej grafiki polega na tym, że my nic nie sugerujemy. Wiadomo tyle, że to parafraza słów wypowiedzianych do Jona Snowa przez jego ukochaną Ygritte. Resztę może sobie każdy dopisać wedle własnego uznania".

Reklama

Grafika byłego premiera podbiła media społecznościowe. 

"Na pewno nie czuję się królem internetu. Daleko mi do tego" - stwierdził Miller.

Były premier przyznał też, że ogląda serial, ale ma zaległości. Zamierza je nadrobić po wyborach.

Śledź Dziki Kraj na Twitterze

Czekamy na Wasze polityczne memy


Artykuł pochodzi z kategorii: Wyjęte z sieci