Sikorski do Macierewicza: Antek, świrze

Poniedziałek, 16 maja 2016 (09:00)

Były szef MSZ Radek Sikorski w osobliwy sposób zagadał na Twitterze do Antoniego Macierewicza. "Panie Ministrze Obrony Narodowej, Antek, świrze..." - zwrócił się do szefa MON Sikorski.

Zdjęcie

W 2006 r. Macierewicz i Sikorski nie mieli jeszcze problemu ze staniem ramię w ramię na uroczystościach /Rozbicki/REPORTER /East News
W 2006 r. Macierewicz i Sikorski nie mieli jeszcze problemu ze staniem ramię w ramię na uroczystościach
/Rozbicki/REPORTER /East News

Znany z barwnych wypowiedzi i ostrego języka, Sikorski odniósł się do wypowiedzi Macierewicza, który stwierdził, że były szef MSZ w rządzie Tuska, powiedział, że "Rosja wkrótce będzie członkiem NATO". Słowa Macierewicza  nawiązywały do wykładu, który Sikorski wygłosił w 2009 r. 

"Co takiego wam Polska zrobiła, że tak ją pozostawiliście bezbronną? Co takiego musiało się zdarzyć w siłach zbrojnych, co takiego musiało się zdarzyć w waszych głowach, że wtedy, gdy wszystko wskazywało na to, iż zbliża się najgorszy konflikt, największe niebezpieczeństwo, największe zagrożenie dla naszego kraju, to wy głosiliście bezpieczeństwo ze strony rosyjskiej, a minister spraw zagranicznych w waszym rządzie stwierdzał, że Rosja rychło będzie członkiem NATO?" - pytał Macierewicz podczas przedstawiania audytu rządów PO-PSL. 

"Panie Ministrze Obrony Narodowej, Antek, świrze, wskaż cytat kiedy rzekomo mówiłem, że 'Rosja wkrótce będzie członkiem NATO" - napisał na Twitterze Sikorski.

Reklama

Zdjęcie

Twitter /Twitter
Twitter
/Twitter

Do tłumaczenie wypowiedzi swojego szefa błyskawicznie pospieszył rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz. Między politykami zawiązała się burzliwa dyskusja.

Zdjęcie

Twitter /Twitter
Twitter
/Twitter

Sikorski i Misiewicz wymienili kilkanaście twittów. 

Zdjęcie

Twitter /Twitter
Twitter
/Twitter

Dyskusję bacznie obserwowali inni użytkownicy Twittera. Z nimi Sikorski też chętnie wchodził w dyskusję. Jeden z komentujących stwierdził, że Sikorski powinien domagać się przeprosin w sądzie, a nie "pisać urągające randze ministra wpisy".

Również tutaj Sikorski dał popis swoich retorycznych umiejętności. Stwierdził, że Macierewicz może go pozwać za "świra" i przeprosi jeśli "konsylium stwierdzi, że się pomylił". Czyżby Sikorski sugerował, że stanem zdrowia ministra Macierewicza powinni zająć się lekarze? 

Zdjęcie

Twitter /Twitter
Twitter
/Twitter

Śledź Dziki Kraj na Twitterze

Czekamy na Wasze polityczne memy


Artykuł pochodzi z kategorii: Wyjęte z sieci